Weekend w dobrych rękach vol. X | Pokrzywnik 11 | 4-7 listopada 2021 r.
„Dotknij i poczuj”
Kiedy marzenia się spełniają, czuć jak powietrze się elektryzuje i wypełnia je magia. Taka magia wypełni właśnie Pokrzywnik 11 – cudowny dom, gdzie po raz siódmy spotkamy się z Wami na „Weekendzie w dobrych rękach”.
Znamy się nie od dziś. Mieszkamy na jednym osiedlu, nasze dzieci uczęszczały do jednego przedszkola. Razem wypiłyśmy nie jedną kawę rozmawiając o życiu, o planach i marzeniach… I właśnie od marzeń się zaczęło… Znasz pewnie to uczucie, kiedy koniecznie, natychmiast, musisz coś zrobić? To „coś” ma konkretne kształty i bardzo wyraźny obraz.
W tej jednej chwili obie widziałyśmy nas wraz z kilkoma innymi dziewczynami, gdzieś na drugim końcu świata. Z daleka od miast, dróg, pośrodku pasma gór. W miejscu magicznym, gdzie czas zwalnia i harmonijnie łączy się z naturą. Tak przyszedł do nas Pokrzywnik 11. Właśnie tam odpoczniemy, odwrócimy twarz do słońca i będziemy chłonąć energię kosmosu. Pokrzywnik 11 to piękny, stary, ceglany dom, w którym znajdziemy przytulny nocleg i miejsce dla naszych warsztatów. Na stole zaś kusić nas będą pyszności kuchni wegetariańskiej. Wiemy, że dla tych obłędnych połączeń smaków wielu wraca tu ponownie. Podobnie jak i my. Zabieramy Was tam już po raz X!
Okolice Pokrzywnika pozwolą nam wypocząć na łonie natury: jest tam i sad, i łąka, i las. O brzasku oglądać będziemy sarny, wieczorem słuchać śpiewu ptaków, głaskać Unę – psa gospodarzy, a z nimi właśnie – Anetką i Stefanem – prowadzić niesamowite wieczorne rozmowy przy ogromnych kuchennym stole. Wielu przybyszów nazywa to miejsce rajem. Kto wie? Może właśnie w Pokrzywniku, podczas wspólnych spotkań przy krośnie i na macie wydarzą się wspaniałe zmiany w naszym życiu?
W kobiecym, kameralnym gronie zadbamy o Was, o to, aby Wasze serce wypełniło ciepło wsparcia i czułości. O poranku i wieczorem rozwiniemy maty: łagodnie pod okiem prawdziwej jogowej ekspertki Oli poruszamy ciało, aby zrzucić napięcie i stres, zadbamy o oddech – nasz magiczny łącznik między ciałem i umysłem. Zasiądziemy do medytacji, aby doświadczyć spokoju i odnaleźć wewnętrzną harmonię. Marysia poprowadzi dla Was najczulsze warsztaty tkackie. Marysia nie tylko uczy jak tkać, jak wyplatać przepiękne makatki, małe dzieła sztuki, które przyozdobią każde wnętrze, ale przede wszystkim uczy dostrzegać swoje piękno i wyjątkowe umiejętności. Marysia ma ogromne serce wypełnione ciepłem, przy którym każdy może się rozgrzać. Ola specjalizuje się w terapii jogą, pomoże Wam dobrać praktykę medytacyjną, nauczy jak oddychać. Marysia z czułością pokaże Wam jak wiele potrafią Wasze dłonie. Obie jesteśmy dla Was: jeśli tylko potrzebujecie rozmowy, konsultacji, odpowiedzi na pytania.
W Pokrzywniku będzie czas na zdrowe leniuchowanie: leżenie na leżaczku, czytanie ulubionej książki, grzanie się w promieniach słońca, zabawę z Uną, spacery w przepięknym okolicach. Innymi słowy: relaks i czas na to, co lubimy.
Ale to nie wszystko!
Dodatkowo – czekają na Was niespodzianki od nas! Specjalnie dla Was organizujemy wyjątkową wyprawę – do Fabryki Lnu. Chcemy, abyście poczuły, dotknęły i zobaczyły, jak len rosnący na polach zamienia się w cudowny materiał o wspaniałych właściwościach. I może tam na miejscu pokusicie się, aby prosto z beli zaopatrzyć się w odrobinę magicznej tkaniny dla siebie. Same kochamy kłaść głowę na gryczanych poduszkach obleczonych lnianą tkaninę. W Pokrzywnikowym domu będziecie mieć okazję poczuć, jak cudownie wypoczywa się właśnie w takiej pościeli.
Taki wyjazd na długo zostaje w pamięci, a specjalnie dla nas – zostanie też uchwycony na zdjęciach profesjonalnej fotografki. Tak jak na poprzednich wyjazdach całość upamiętnią przepiękne i wyjątkowe fotografie.
PLAN POBYTU :
// CZWARTEK
Od 17:00 zakwaterowanie
18:30 kolacja
20:00 – wieczorek zapoznawczy przy herbatce
// PIĄTEK
7:30-8:30 niech joga doda nam energii
9:00 śniadanie
12:00 – ok.14:00 – zwiedzanie fabryki lnu
14:00 – Czas na zupę
14:30 – 16:30 poszukiwanie inspiracji w przyrodzie
17:00 obiadokolacja
18:00-20:00 robisz, co lubisz
20:00 – 21:00 – Wyciszająca joga
// SOBOTA
7:30-8:30 rozgrzewająca sesja jogi
9:00 śniadanie
10:00-12:30 warsztaty tkackie cz. I
13:00 czas na zupę
14:30 – 16:30 warsztaty tkackie cz. II
17:00 obiadokolacja
18:00-20:00 robisz, co lubisz
20:00-21:00 relaksacyjna spokojna joga
// NIEDZIELA
7:30-8:30 pożegnalna joga z medytacją
9:00 śniadanie
10:00 -11:00 wernisaż czułych prac
11:00-12:00 podsumowanie wyjazdu, indywidualne rozmowy i konsultacje, wspólne zdjęcia
13:00 pożegnalny obiad
//ORGANIZATORKI i PROWADZĄCE //
Ola Uruszczak – dyplomowana nauczycielka jogi w podejściu vinyasa-krama, dyplomowana instruktorka medytacji i masażu Shantala. Do każdego ucznia podchodzi z ogromnym szacunkiem i empatią, jednocześnie stara się znaleźć dla każdego jak najlepszą praktykę indywidualną. W każdej osobie widzi ogromny potencjał. Otacza wsparciem na każdym kroku jogowej ścieżki. Kocha naturę i to, co proste. Prywatnie mama trójki maluchów.
Marysia Boczar – swoje pierwsze tkackie kroki stawiała jako dziesięcioletnia dziewczynka uczęszczając do Szkoły Plastycznej I stopnia w Radomiu. Tkania uczyła się na prostym ramkowym krośnie, które metodą „zrób to sam” stworzył jej tata. Dziś sama wciela się w rolę nauczyciela, prowadząc od przeszło roku pełne czułości i mocy warsztaty tkackie dla dziewczyn i kobiet. Mama Staszka i Władka, od których wiele się zaczęło.
// TERMIN: 4-7 listopada 2021 r.
// CENA
1850 zł od osoby – do 31 lipca
1990 zł od osoby – po 31 lipca
/ cena obejmuje: warsztaty jogi i medytacji, warsztaty tkackie, wizytę w fabryce lnu, noclegi, wyżywienie na czas pobytu, indywidualne konsultacje dla osób chętnych, wyjątkowy prezent: czułe pudełeczko (drewniany zestaw do tkania składający się z: ramki tkackiej, przekładki, igieł, grzebyków, oraz zestawu wełen, czesanki i sznurka), oraz zdjęcia: w czasie całego pobytu będzie nam towarzyszyć fotografka, która uwieczni radosne, wzruszające, przepiękne chwile weekendu na zdjęciach.
* Otrzymasz od nas jeszcze jeden podarunek. Nic o nim tu więcej nie napiszemy, niech pozostanie niespodzianką !
Uwaga! Ilość miejsc ograniczona, decyduje data zgłoszenia mailowego na adres:
wrekach@gmail.com
Gwarancją rezerwacji miejsca jest wpłata bezzwrotnego zadatku w wysokości 850 zł na nr konta
OlaVena Aleksandra Uruszczak
50 1020 2906 0000 1402 0436 4287
Z dopiskiem „weekend w dobrych rękach listopad 2021”
Zadatek nie podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji osoby zainteresowanej.
Warunkiem odbycia się warsztatów, jest zebranie 8-osobowej grupy.
// KONTAKT / ZAPISY //
Marysia & Ola
wrekach@gmail.com