Kurs medytacji dla kobiet w ciąży – wakacyjna edycja lipcowa

Kobiety w ciąży, które medytują:

  • radzą sobie ze stresem, potrafią się odprężyć i wyciszyć;

  • rzadziej cierpią na depresję i lęki; również te związane z ciążą;

  • mniej boją się porodu, są do niego pozytywnie nastawione i łatwiej go znoszą;

  • wierzą w siebie i mają wyższą samoocenę;

  • są zrelaksowane;

  • łatwiej zasypiają;

  • ich dzieci nie cierpią z powodu stresu matek, co przekłada się na ich dobry stan zdrowia;

  • głębiej oddychają, potrafią pracować nad oddechem, co sprzyja poprawie jakości funkcjonowania jak i jest również dobrym przygotowaniem na czas porodu;

  • łatwiej przychodzi im rezygnować z nałogów.

Medytacja w ciąży wywiera pozytywny wpływ zarówno na kobietę, jak dziecko. Lekarze, położne, fizjoterapeuci, osteopaci, specjaliści pracujący z kobietami w ciąży przestrzegają przed negatywnymi skutkami stresu, które wpływają zarówno na zdrowie i samopoczucie kobiety, jak i dziecka. I co więcej mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie dziecka zarówno w bliższej i dalszej przyszłości. Techniki mindfullness, medytacji, relaksacji są bardzo przydatne w czasie 9 miesięcy ciąży: przynoszą relaks dla umysłu, uczą pracy z oddechem, rozluźniają ciało, i wpływają na dobrostan matki i dziecka.

Coraz więcej specjalistów pracujących z kobietami w ciąży – zaleca im medytację/

Jesteś w ciąży i chcesz medytować? Przyjdź do nas na kurs!

Kurs to 4 spotkania raz w tygodniu. Przez półtorej godziny uczymy się różnych technik relaksacji, pracy z oddechem i medytacji. Poznajemy myśli, emocje, pracujemy z naszym umysłem. Rozmawiamy. W kręgu kobiet w ciąży

Co zyskujesz?

Uczysz się różnych, konkretnych technik medytacyjnych i relaksujących. Nie ma tutaj żadnej magii, gadek o aniołach, i nawiedzonych rzeczach. Nie. Techniki są konkretne, sprawdzone i naprawdę działają.

Dostajesz ode mnie wsparcie w całym procesie nauki.

Uczysz się w grupie kobiet – grupa to energia i siła.

Wymieniamy się doświadczeniami.

Dla chętnych – dostajesz ode mnie materiały i zadania domowe.

Informacje:

Gdzie? Bieżanów: Pracownia Terapii Jogą ul. Heleny

Kiedy? Środy: 3, 10, 17, 24 lipca; godz. 10:30

Jak się przygotować? Zabierz wygodny strój. Herbata, maty i kocyki do siedzenia są na miejscu.

Cena: 200 zł za całość (płatne na pierwszych zajęciach). Istnieje możliwość wzięcia udziału w pojedynczych zajęciach (cena 70 zł za pojedyncze zajęcia).

Kurs odbędzie się przy zebraniu minimalnej grupy.

Zapisy: ola@ola-uruszczak.pl


Ćwicząc się w technikach medytacyjnych doświadczamy relaksu, ćwiczymy się w uważności, pozwalamy sobie przeżywać to, co w nas trudne i uwalniać to wszystko, co głęboko zapisane i potrzebuje uwolnienia.

Codziennie medytując: relaksuję się, a mój umysł jest spokojny. Uczę się zwracać uwagę na to, co wypełnia moją codzienność, przez co doświadczam więcej, a moje życie staje się bogatsze. Mam jasność myśli i potrafię radzić sobie w różnych trudnych sytuacjach.

Osobiście – czuję się mocna i pewna.

Medytacja nie jest odlotem. Nie jest odrywaniem się od rzeczywistości i wchodzeniu w jakiś euforyczny stan. Medytując wcale nie trzeba zaplatać nóg do kwiatu lotosu i ukądać dłoni w określony sposób. Nie trzeba zapalać kadzideł i robić je o wschodzie słońca.
Medytując pozwalasz sobie dotrzeć do spokojnej normalności. I tak jak na co dzień w życiu – działamy, i poprzez nasze czyny kreujemy rzeczywistość – i to jest nasze życie zewnętrzne. Tak dla równowagi – potrzebujemy spoczynku w naszym życiu wewnętrznym. Bez tego spoczynku – relaksu – nasz umysł staje się nieujarzmiony, poddajemy się jego (często nieprawdziwym podszeptom), dajemy się porwać emocjom, a niejednokrotnie niepohamowanym popędom. Medytacja to praktyka w naszym życiu wewnętrznym.

Pozwolę sobie przytoczyć Inayata Khan, wybitnego mistyka Indii:

W wielu tradycjach znajdujemy ślady praktyki medytacyjnej, jednak nikt nie potrafi ująć słowami dlaczego ludzie medytują i czego doświadczają w medytacji. By uczynić to bardziej namacalnym, pozwolę sobie powiedzieć, że życie moglibyśmy podzielić na dwie części: życie zewnętrzne i życie wewnętrzne. (…) Aby jeszcze to uprościć można określić jeszcze podział (…) na dwie kategorie. Jedna jest związana z działaniem, druga ze spoczynkiem. Tak jak działanie jest potrzebne w życiu, tak spoczynek jest niezbędny, czasem nawet bardziej niż działanie. Wszelkie choroby układu nerwowego czy zaburzenia umysłowe biorą się właśnie z braku spoczynku. Ta jakość życia, która jest eksplorowana przez medytację, to świat spoczynku. Tak jak poprzez różnego rodzaju aktywność możemy zgromadzić określone doświadczenie, wiedzę, umiejętności, tak przez spoczynek również nabywamy określoną siłę, iluminację czy spokój. (…)
Pierwszym krokiem na ścieżce medytacji jest koncentracja. Oznacza zdolność do ukierunkowywania umysłu (…). Gdy pójdziemy dalej tę samą ścieżką odkryjemy medytację, która oznacza utrzymywanie tej samej myśli. (…) Gdy pójdziemy jeszcze dalej dotrzemy do [samadhi], doświadczenia, które powstaje przez doskonałą kontrolę umysłu i poprzez wznoszenie się ponad działanie umysłu, doświadczenia, przez które zaczynamy dostrzegać wewnętrzną stronę życia.

 

Medytacja: kurs indywidualny
Jeśli chcesz poznać różne techniki medytacyjne – zapraszam Cię na kurs indywidualny.

zarówno dla osób które już medytowały, jak i nie miały kontaktu z medytacją
techniki medytacyjne nie są powiązane z żadną religią

Medytacja i relaksacja: oferta dla firm
Specjalna oferta dla firm, aby wspomóc pracowników w relaksowaniu się.
warsztaty w firmie lub wyjazdowe
na warsztatach uczę prostych technik radzenia sobie ze stresem, relaksu i wyciszenia się
warunki i cena do uzgodnienia

Medytacja: oferta dla kobiet przygotowujących się do porodu
Umiejętność wyciszenia się, panowania nad oddechem, skupienia się na odczuciach płynących z ciała – to elementy kluczowe w czasie naturalnego porodu. W wielu krajach kobiety w ciąży uczą się medytacji jeszcze przed porodem, aby już w czasie jego trwania: medytować. Medytacja zwiększa świadomość naszego ciała, pomaga lepiej radzić sobie z bólem porodowym i pomaga odnaleźć w sobie niesamowitą moc do porodu.
– Jeżeli jesteś zainteresowana nauką medytacji: napisz do mnie.